Starostlivosť po pôrode

Materstvo – jedna z najkrajších veci v živote, aké môže žena zažiť. Na jednej strane vás to malé usmievavé stvorenie, ktoré vstúpilo do vášho života, po duševnej stránke nesmierne obohacuje. No čo sa týka vašej fyzickej stránky nielen, že sa cítite vyčerpaná, ale trpíte tak ako každá žena po pôrode tým istým problémom!
A to sú nadbytočné kilá, ktoré so sebou tehotenstvo prinieslo. Či ste už tých kíl nabrali viac alebo menej, každopádne túžite vyzerať tak, ako predtým. Štatistiky hovoria, že až 40 percent žien má po pôrode problém zhodiť nadbytočné kilogramy. Najhoršia vec, ktorej sa ženy počas tehotenstva dopúšťajú a ktorá to „veľké“ priberanie odštartuje, je mylná predstava, že musia jesť za dvoch.
Hneď po pôrode je dobré začať rozumne plánovať, ako zhodiť kilogramy navyše. Vaše telo prechádza veľkým množstvom zmien a rozladí hormonálny systém. Cvičenie môže pomôcť celý tento proces a ďalšiu regeneráciu zvládať lepšie. Pohybom a starostlivosťou dostanete telo rýchlejšie do formy. Hormóny zmenili vašu psychiku aj proporcie postavy. Výsledkom je povolené brucho, opuchnuté nohy, pigmentové škvrny, povädnuté prsia. Zotavenie po pôrode trvá minimálne šesť mesiacov. Svoju pred pôrodnú postavu teda získate jedine správnou stratégiou a cielenou starostlivosťou.
Pigmentové škvrny spôsobila zvýšená hladina hormónu stimulujúceho pigmentové bunky rovnako ako zvýšená hladina hormónov estrogénu a progesterónu. Škvrny na tvári nazývané melazma po týždňoch vyblednú, no pod vplyvom UVA žiarenia však môžu opäť vystúpiť. Ideálne sú zosvetľujúce krémy alebo depigmentačné ošetrenie prístrojom Geneo. V  Bodystyle centra mamičkám, ktoré už nedojčia, odporúčame po konzultácii s kozmetičkou aj chemický peeling, alebo ošetrenie prístrojom IPL Ariane.
Strie patria spolu s celulitídou k najčastejším kozmetickým problémom žien. Strie sú jazvy, ktoré sa objavujú na povrchu pokožky, v častiach kde koža v krátkom čase zväčší svoju plochu. Jazvy sú červenej, modročervenej alebo ružovej farby, časom vyblednú na bielo-striebristú farbu avšak nikdy úplne nezmiznú. Striám sa však dá úspešne predísť a môžeme ich účinne eliminovať. Kožu pravidelne krémujte, nielen bruško, ale aj prsia, stehná, zadok. Pomáha aj ošetrenie tripollárnym rádiofrekvenčným  prístrojom. Viditeľné zmeny sú už po prvom ošetrení. Odporúčame však zákrok aspoň 5x opakovať.
Prsia po pôrode a dojčení často povolia, pretože koža, ktorá ich pokrýva, sa natiahne v dôsledku ich zväčšenia. Problém je v tom, že niektorým ženám zostanú prsia ovisnuté aj vtedy, keď sa zmenšia na pôvodnú veľkosť. Na posilnenie prsných svalov zaberajú aj obyčajné kľuky. Proti ochabovaniu pomôže aj striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek.
Spevnenie kožného tkaniva dosiahnete používaním špeciálnych krémov, ktoré spevňujú, tonizujú a majú aj liftingový účinok.
Povolené brušné svaly vrátite do formy cvičením. Revolučný protokol, spájajúci radiofrekvenciu, roletic a Vacuaktiv vyformuje vaše popôrodné bruško a celé telo do pevnejšej podoby už do jedného mesiaca.
Výsledkom kúry pozostávajúcej z 10 návštev, je spevnená pokožka a úbytok až niekoľkých centimetrov v problémových partiách. Skvelé výsledky v zhadzovaní však po ukončení návštev neprestanú! Program zefektívňuje spaľovanie tukového tkaniva v kritických partiách – brucho, zadok, boky, stehná a pretrváva ešte mesiac po kúre.
Ak túžite vyhovieť nielen telu, ale aj duši, vyskúšajte náš špeciálny balík ošetrení zameraný na spevnenie tela, zmiernenie strií, ošetrenie proti celulitíde a zároveň ošetrenia tváre.

Kompletná popôrodná starostlivosť o mamičky v Body style centra zahŕňa:

10x rolletic
10x vacu aktiv
5x ošetrenie rádiofrekvenciou tripollar
2x ošetrenie prístrojom Geneo
Cena kompletného balíčka ošetrení je 200,- €

 
15x ošetrenie rádiofrekvenciou tripollar
3x ošetrenie pleti kozmetikou Dermalogica a Geneo prístrojom
Cena kompletného exclusiv balíčka ošetrení je 500,- €


Upozornenie: Balíčky odporúčame mamičkám, ktoré už nedojčia.