Depilácia voskom

Nežiaduce chĺpky na tele môžeme odstraňovať rôznymi spôsobmi a jedným z najpopulárnejších je vosková depilácia. Vytrhne chĺpky aj s korienkom, pokožka je hladká pomerne dlho a nechcený „porast" postupne slabne. Túto metódu ponúka takmer každý kozmetický salón, no ak chcete čo-to ušetriť, môžete sa dať na domácu depiláciu. Pri zahrávaní sa s voskom však pozor na niekoľko omylov, kvôli ktorým nemusí vaša snaha dopadnúť na jednotku.

 

Omyl č. 1: Prehnané očakávania
Pokiaľ ste už skúsili voskovú depiláciu v salóne a teraz chcete to isté zvládnuť doma a za menšie peniaze, buďte pripravená na možné sklamanie. Vaše ruky bez skúseností nemusia postupovať tak dôkladne ako ruky profi kozmetičky a zrejme bude domáci zákrok trvať dlhšie, budete vosk strhávať na viac ráz a zažijete o niečo viac bolesti.
Omylom je takisto myslieť si, že domáce voskové pásiky sa dajú porovnávať s metódou horúceho vosku, ktorú používajú salóny. Vosk je nahriaty z nejakého dôvodu, pričom pásik je „studenou" metódou. Chĺpky preto nevytrhá tak dôkladne a buď budete musieť strhávanie opakovať, alebo si dopomôžete žiletkou či pinzetou.

Omyl č. 2: Zlý postup
Čo je veľmi dôležité, tak to je správny postup. Zapamätajte si, že vosk by ste mali natierať v smere rastu chĺpkov, no strhávať ich treba presne naopak. Ak teda depilujete nohy, vosk natrite od kolien smerom k chodidlám, no priložený pásik stiahnite od chodidiel smerom ku kolenu. V opačnom prípade nahráte zarastaniu chĺpkov, ktoré je po depilácii nežiadanou komplikáciou.

Omyl č. 3: Popálenie
Pokiaľ ste sa vrhli na domáce voskovanie a podľa vzoru profi salónov idete vosk zohrievať, pozor na klasickú chybu amatéra - popálenie. Dobre sledujte, na akú teplotu vosk nad parou alebo v mikrovlnke zohrejete a aký teplý ho prikladáte na telo. Radšej ho najskôr po troške vyskúšajte, až potom prikladajte na partie tela, ktoré chcete mať hladké.

Omyl č. 4: Ošetrenie pokožky
Aj po domácej depilácii treba pokožku ošetriť, aby ste ju upokojili a predišli podráždeniu. Často stačí telo nakrémovať neparfumovaným produktom, mnohé ženy však uprednostňujú maslá z prírodných výťažkov. Ak sa vám tvoria vyrážky, pomôcť by mohol výťažok aloe vera alebo pantenolový sprej, ktorý aplikujete priamo na depilovanú pokožku.