FOTOOMLADENIE

Fotorejuvenizácia je pre moderné ženy najrýchlejšia a najúčinnejšia metóda na oddialenie starnutia. Je to omladenie pokožky neinvazívnou terapeutickou metódou, ktorá pracuje na báze intenzívneho pulzného svetla /IPL/ a využíva princíp selektívnej fototermolýzy t.j. zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa cielene prehrievajú len farebné zmeny pokožky, t.j. cievky, pigmentové fľaky, vlasy, chĺpky a kozmetické alebo kožné chyby, ktoré sa následne odstránia. Hlbšie vrásky sa po opakovanom zákroku zredukujú asi na polovicu, pigmentové škvrny sa vybielia, stiahnu sa rozšírené póry a zjemnia sa jazvy, pleť sa rozžiari, farebne zjednotí a vypne.

Pred zákrokom odporúčame konzultáciu. Zákrok je pomerne rýchly, bezbolestný, s pocitom drobného štipkania. Pred zákrokom sa ošetrené miesto natrie chladivým gélom . Klientovi aj nám chránime zrak tmavými okuliarmi. Lúče svetla sa podľa vlnovej dĺžky zachytávajú v kožnom pigmente, farebnej cievke, elastických vláknach a chĺpkoch, ktoré sa vplyvom svetla postupne vstrebú alebo vypadnú. Zákrok je obľúbený v jarnom a jesennom období ako tzv. lunch time terapia, pretože po ňom nezostávajú výrazné zmeny a klient môže ísť naspäť do práce. Zákrok treba opakovať v mesačných cykloch aspoň 5x.

Na potenciovanie účinku fotorejuvenizácie je vhodné zákrok kombinovať s inými metódami. Vhodnou kombináciou je aj fotopeel, kedy pred fotorejuvenizáciou aplikujeme chemický peeling.
Pri osobnom vyšetrení vám odborník stanoví individuálny terapeutický plán kombinácie jednotlivých svetelných zdrojov podľa stavu vašej pleti.