Masážny prístroj Rolletic

Masážny stroj Rolletic využíva jednu z metód tradičnej čínskej medicíny. Terapeutická masáž je spomínaná už v "Liečebnej knihe žltého cisára" z obdobia dynastie Qin a Han.


Stimulačné účinky
Stimulačné účinky sa dosahujú pomocou masáže v oblastiach akupunktúrnych dráh, zasahujú vzdialené časti tela alebo s nimi spojené vnútorné orgány. Vzájomným ovplyvňovaním a masážnym pohybom v dráhach dochádza k regulácii a usmerňovaniu energie Qi ( životnej energie ), regulácii prvkov Jin a Jang, regulácii toku krvi a regulácii funkcií. Výsledkom je potom kladné ovplyvňovanie celkového stavu organizmu telesného aj duševného.

Bezprostredným pôsobením na príslušnú oblasť vzniká miestny účinok - tj. zlepšenie výživy kožných buniek a zlepšenie ich činnosti. Pokožka sa stáva vláčnou, pevnejšou a pružnejšou. Výrazne sa zlepší metabolizmus tukovej tkaniny, dochádza k urýchlenému vyprázdňovaniu povrchových žíl, lymfatických ciev, zlepšuje sa látková premena v oblasti kože, podkožia a svalov. Vyššie uvedený terapeutický efekt významne zasahuje a eliminuje faktory hrajúce významnú úlohu v etiopatogenézii vzniku celulitídy. Počas ošetrenia zároveň dochádza k uvoľňovaniu blokov svalových skupín, zrastov, k zmäkčeniu jaziev, k spevneniu podkožia, redukcií objemu masírovanej partie a vymiznutia prejavov celulitídy.

Ďalšie priaznivé efekty
Ďalším priaznivým efektom  masáže  prístrojom  Rolletic je uvoľňovanie vnútorných opiodov, látok podobných morfiu. Tieto látky utišujú bolesť, spôsobujú pocit uvoľnenia, telesného blaha a spokojnosti. Terapeutické využitie masážneho stroja Rolletic má široké indikačné možnosti a výborný terapeutický efekt. Metóda liečby je bezpečná, bez vedľajších účinkov.