Intenzívne pulzné svetlo (IPL)

Trvalá epilácia všetkých chĺpkov (tmavých, svetlých i šedivých), ktorá je vhodná aj pre ženy, aj pre mužov...

NA ČO JE NÁŠ PRÍSTROJ URČENÝ ?

 • TRVALE ODSTRAŇUJE VŠETKY CHĹPKY

  • Účinné na tmavé, svetlé i šedivé chĺpky, patentovaná technológia

 • REJUVENIZÁCIA, OMLADZUJE PLEŤ

  • Stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu

 • ODSTRAŇUJE PIGMENTOVÉ ŠKVRNY

  • Odstraňuje pigmentové škvrny rôzneho pôvodu

 • ODSTRANŇUJE ŽILKY

  • Odstraňuje rozšírené žilky, prevencia a následné ošetrenie jazjev a strijí

IPL orezanepng

JE EPILÁCIA NAŠÍM PRÍSTROJOM TRVALÁ?

Epiláciu prevádzame špičkovým IPL (Intenzívne pulzné svetlo) prístroj Ariane®, rancúzskej spoločnosti Eurofeedback. Touto revolučnou metódou "novej generácie" sa dosahuje trvalé odstránenie všetkých chĺpkov tmavých, svetlých, ale i šedivých, na celom tele! Spoločnosť Eurofeedback je držiteľom 15 svetových patentov a je svetovou jedinečnou firmou v oblasti epilácii! Po absolvovaní niekoľkých, pre výsledný efekt nutných zákrokov, dosahujeme až 100% efekt trvalého odstránenia nežiadúceho ochlpenia!

AKO VLASTNE FUNGUJE FOTOEPILÁCIA?

Intenzívne pulzné svetlo pulzného svetelného systému je selektívnim spôsobom absorbované tmavým pigmentom (melanínom) event. krvným farbivom (hemoglobín), vo vlasovom folikule a svetelná energia sa pri tom mení na teplo. Vlasové púzdro sa rozohreje asi na 70 °C, bunky v nej sú tepelne zničené a nakoniec vypudené z tela. Nepatrne pigmentovaná pleť naproti tomu zostáva nedotknutá. Pri úplnom poškodení nevyrastá z miesta rastu žiadny chĺpok, odstránenie tohoto chĺpku je trvalé. 

AKO PREBIEHA OŠETRENIE PŘÍSTROJOM ARIANE®?

Najprv je z miesta, ktoré sa bude ošetrovať, odstránený nanesený make-up apod. Tieto farebné pigmenty by sa inak pôsobením intenzívneho svetelného impulzu spálily a mohly by preniknúť do kože - stal by sa z nich nežiadúci permanentní make-up. Potom sa chĺpky odstránia (oholia). Cieľ ošetrenia spočíva v trvalom odstránení nežiadúcich chĺpkov, preto musia byť zničené miesta rastu vlasových púzdier. Viditeľný chlp vyrastajúci z kože sa pôsobením svetelného pulzu spáli. Potom sa síce zdá, že chlp je odstránený, ale stále dorastá. Energiou pulzného svetla sa nemá plytvať na spalovanie chĺpkov, ale je treba sa zamerať na vlasové folikuly hlboko v koži.

Pred nasadením aplikátora s filtračním okienkom sa na kožu nanesie vrstva číreho, transparentného aqua-gelu. Jeho úlohou je hlavne vyrovnať nerovnú, štrukturovanú kožu na povrchu, opticky s plochým filtračním okienkom, aby energia svetelného impulzu mohla optimálne bez reflexních strát preniknúť do kože.

JE OŠETRENIE PRÍSTROJOM ARIANE® BOLESTIVÉ?

Epilácia s prístrojom Ariane® je minimálne bolestivá a dobre znesitelná, pri svetelných impulzoch sa pociťuje iba ľahké štípnutie alebo pocit tepla. Celá ošetrovacia plocha aplikátora je aktívne ochladzovaná vodou asi na 10 °C. Tak je ošetrované miesto na koži po celej svojej ploche pred každým impulzom, počas neho i po ňom chladené. To je vedľa špeciálnej EPL technológie aplikátorov dôvodom pre šetrné odstraňovanie chĺpkov pomocou prístroja Ariane®. 

ČO SA STANE PO OŠETRENÍ?

Chĺpky na ošetrenom mieste vypadajú až po niekoľkých dňoch, keď už zničený priestor vlasových púzdier, ktoré sa nachádzajú asi 1 až 5 milimetrov pod kožou, neponúkajú oporu. Na ošetrenom mieste aj tak dorastajú ďalšie chĺpky, ktoré sa nachádzajú najprv v telogénnej kľudovej fáze (tretia fáza rastového cyklu chlpu tesne pred vypadnutím) a až potom postupne prechádzajú do anagénnej rastovej fáze. 

AKÉ PRAVIDLÁ SA MUSIA DODRŽIAVAŤ?

Odstraňovanie nežiadúceho ochlpenia prístrojom Ariane® je v zásade šetrné a v žiadnom prípade nebrání v bezproblémovom výkone pracovných činností i činností vo voľnom čase. Obmädzenie by ale malo asi po dobu troch týždňov pred každým ošetrením a po ňom platiť pre návštevy solárií, prípadne pre opalovanie na slunku. Dalším zaťažením kože UV žiarením a hnednutím sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov (spálenie na slunku, pigmentové zmeny). V prípade ošetrení väčších častí tela je treba sa opalovaniu a návštev solária vyvarovať, menšie časti sa dajú veľmi dobre chrániť opalovacím krémom so zodpovedajúcim vysokým faktorom (nad 30, radšej 50).

AKÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY SA MôŽU OBJAVIŤ?

Vedľajšie účinky sú pri správnom použití prístroja Ariane® a dôkladnom nastavení parametrov ošetrenia veľmi vzácne. V závislosti na type kože a nastavených parametroch ošetrenia môže ošetrené miesto začervenať, príležitostne môže i jemne napuchnúť. Tieto príznaky spravidla rýchle zmiznú. Prípadné vedľajšie účinky zmierňuje chladenie postihnutého miesta na koži. Zriedkavo sú pozorované prudšie reakcie, v podstate sú možné až príznaky pripomínajúce spáleniny pri opalovaní alebo popáleninách. V ich dôsledku sa môže objaviť hypopigmentácia alebo hyperpigmentácia, pleť je teda po ošetrení svetlejšia (alebo tmavšia), ale tieto škvrny sa časom samé stratia. Príčinou popísaných problémov je takmer vždy skutočnosť, že postihnuté miesto bolo pred ošetrením alebo po ošetrení vystavené slnečním lúčom alebo pôsobeniu solária bez zodpovedajúcej vysokej ochrany.

DO AKEJ MIERY JE REDUKCIA OCHLPENIA TRVALÁ?

Po dobre prevedenom ošetrení s prístrojom Ariane® by sa malo odstrániť až 100 % chĺpkov. Ošetrením týmto prístrojom sú chĺpky preto naozaj trvalo odstránené, pretože boli zničené kmeňové bunky korienkov, z ktorých už nemôžu vyrastať žiadne chĺpky. Je to možné dokázať z histologického hľadiska (v priereze kože). Máme k dispozícii kontrolované vedecké štúdie po dobu následného sledovania v dĺžke niekoľko rokov.

AKÉ SÚ S TÍMTO PRÍSTROJOM SKUSENOSTI?

Eurofeedback, francúzsky výrobca systému pulzného svetla, má v oblasti fotoepilácie v Európe a na celom svete dlhoročné skúsenosti, a v oblasti IPL je svetovou špičkou. Mimo iné je držiteľom 17 celosvetových patentov v oblasti IPL. Úzka spolupráca s poprednými centrami a dôkladné školenia užívateľov zaručujú kompetentné poradenstvo a dlhodobé úspešné výsledky ošetrení.

KOĽKO OŠETRENÍ BUDEM MUSIEŤ PODSTÚPIŤ?

Pri jednom jedinom ošetrení nemôžu byť nikdy odstránené všetky nežiadúce chĺpky. Chĺpky rastú v cykloch, časť chĺpkov je v kľude (fáza telogen), časť rastie (fáza anagen). Pri fotoepilácii sú v podstate odstránené iba chĺpky v anagene, teda chĺpky, ktoré práve rastú. Ich podiel je na tele rozdelený rôzne a predstavuje zhruba 10 - 50 % všetkých chĺpkov na danom mieste. Rozdielna je aj doba rastu v jednotlivých fázach, tieto obdobia trvajú 4 až 24 týdždňov. Vždy podľa miesta na tele je treba podstúpiť tri až osem ošetrení. Medzi jednotlivými sedeniami by mala byť pauza asi štyri týždne v prípade ošetrení na hlave a minimálne šesť až dvanásť týždňov na tele. Tento fakt nemá nič spoločného s prístrojom Ariane, ale dôvodom je iba fyziológia rastu ľudských chĺpkov.

AKO DLHO OŠETRENIE TRVÁ?

Aplikátor Ariane umožňuje ošetriť jedním jediným impulzom plochu 7,5 cm2, čo zaisťuje plynulú, hospodárnu činnost obzvlášť pri ošetrení rozsiahlych častí tela (napr. nôh a chrbta). Ošetrenie trvá niekoľko minút (napr. na brade a na hornej pere) až zhruba 20 až 30 minút (napr. na jednej nohe).

KDO MôŽE BYŤ OŠETRENÝ?

V podstate môžu byť ošetrené všetky ženy aj muži. Chĺpky čierne i blond (vrátane šedivých!). Klasickou fotoepiláciou nie je vôbec možné odstrániť nepigmentované, biele chĺpky, a to ani pulzním svetlom, ani laserom, to platí i pre svetlé lanugo. Toto obmädzenie neplatí pre Ariane®!.

NAJČASTĚJI EPILOVANÉ OBLASTI:

Horná pera, brada, líca, tvár, podpazušie, predlaktie, ramená, ruky, triesla, intímne partie kompletne, lýtka, stehná, nohy kompletne, chrbát, prsia, brucho.

Zákrok je nutné 3 - 8 x opakovať, vzhľadom k efektívnemu úbytku ochlpenia po každom ošetrení sa cena ďalších zákrokov vždy výrazne znižuje.