Pedikúra

Každý človek sa akosi prirodzene stará najmä o pokožku tváre a rúk, ale na nohy sa zabúda. Pritom nás takmer celý život verne nosia, stojíme alebo chodíme na nich takmer celý deň a venujeme im minimálnu starostlivosť: aby boli čisté a aby sme mali čisté ponožky. No a keď to s tou ľahostajnosťou preženieme, naše nohy sa nám odplatia starou stvrdnutou kožou, ktorá sa často lúpe až do živého mäsa, a to je poriadne bolestivé, alebo nám zarastú nechty, čo je  ešte horšie.

Prečo sa vlastne ľudia tak málo venujú nohám? Možno je to tým, že ich okrem leta vlastne nie je vidieť. A tiež je možné, že ľudia sa pedikúry boja...

Pedikúra by nemala byť záležitosťou, ktorá sa nás týka len pred letom. Pedikúra je predovšetkým preventívna hygiena nôh, a preto by sa mal každý človek o svoje nohy pravidelne starať mesiac čo mesiac. Ak sa nohám nebudete venovať, nečudujte sa, ak sa vám, najmä v neskoršom odmenia tým, že sa začnú objavovať kŕčové žily, bolesti chrbtice. Často si vôbec neuvedomujeme, že príčina je v neošetrených nohách, nevhodných topánkach, v stvrdnutej, zrohovatenej koži na pätách či podošvách, zarastených nechtoch atď.

Dokonale sa zbaviť zrohovatenej kože žiadny človek nedokáže sám, bez odborného zásahu, pretože ošetrenie pemzou je nedostatočné. Je to len obrúsenie zvrchu, ale „základ“ tam zostane.   Pri nahromadenej starej koži vznikajú praskliny, často veľmi hlboké, bolestivé a veľmi dlho trvá, kým sa taká koža zahojí. Jedna návšteva pedikúry to nevyrieši ani nevylieči.

Návšteva pedikúry teda nie je žiadny zbytočný prepych, je to rovnako potrebná starostlivosť ako o naše ruky, tvár a celé telo.

A navyše môže byť veľmi dobrou formou relaxu a zdrojom novej energie.

Neveríte? Príďte sa presvedčiť a určite mi dáte zapravdu...

pedikura